Go Back  PPRuNe Forums > PPRuNe Worldwide > Nordic Forum
Reload this Page >

Bonding fra HELL!

Wikiposts
Search

Notices
Nordic Forum It smells a bit of snow and ice and big hairy vikings chasing lusty maidens around after lots of mjød and loud partying. Forum languages are Svenska, Dansk, Norsk & English.

Bonding fra HELL!

Thread Tools
 
Search this Thread
 
Old 18th December 2007 | 15:25
  #21 (permalink)  
Thread Starter
 
Joined: Dec 2006
Posts: 59
Likes: 0
From: Stand 3
Liten oppdatering.
Da fikk jeg et hyggelig julebrev at de har sendt det inn til inkasso. Selv om jeg hadde nevt før at dette var en omtvistet beløp.
Jeg har nå tatt kontakt med advokat, han vil se hvor langt "de" vil gå, men jeg vet ikke om jeg kjører evt rettsak pga dyre omkostninger med advokat ol. lignende.

Last edited by ILSTOMIN; 18th December 2007 at 15:42.
ILSTOMIN is offline  
Old 18th December 2007 | 18:57
  #22 (permalink)  
 
Joined: Oct 2007
Posts: 30
Likes: 0
From: Europe
Uten å kjenne detaljer i din kontrakt, så er det rart hvis du må betale når det er de som bryter kontrakten.

Selvfølgelig glimrende hvis du kan legge ut kontrakten.

Hvis du hører fra inkassobyrå bør du dokumentere for dem at saken er omstridt, så de avviser oppdraget fra Kato.
Arne Blå is offline  
Old 18th December 2007 | 19:04
  #23 (permalink)  
 
Joined: Jul 2003
Posts: 2
Likes: 0
From: usa
Tror du ikke folka i dette selskapet leser denne tråden? Kanskje du ikke bør avsløre hvordan du vil gå frem i denne saken.Hadde jeg vært deg, ville jeg ha prøvd denne saken i retten.
tusk is offline  
Old 18th December 2007 | 20:37
  #24 (permalink)  

Aviator
 
Joined: May 2001
Posts: 483
Likes: 0
From: Norveg
Hehe. De gutta der er neiggu ikke sanne!!! Så kenge du bestrider kravet (tror ordet bestrider er et slags juridisk uttrykk som legger føringer fo rhva din "motpart" kan foreta seg som neste steg, og at inkassobyrået stoppes automatisk(?)).

Du må for all del ikke gi deg. I det minste burde NF være istand til å backe deg økonomisk. Dette kunne blitt kjørt som en prinsippsak på vegne av alle piloter i Norge. Tror ikke de (NF) ville hatt noe mot det.
Crossunder is offline  
Old 23rd February 2008 | 21:47
  #25 (permalink)  
 
Joined: Aug 2002
Posts: 43
Likes: 0
From: Norway
Jeg dør av nyskjerrighet, hvordan gikk det tilslutt???
AFTA is offline  
Old 24th February 2008 | 13:56
  #26 (permalink)  
Thread Starter
 
Joined: Dec 2006
Posts: 59
Likes: 0
From: Stand 3
Har ikke hørt så veldig mye, det jeg synest er litt rart er andre kolleger jeg jobbet med, sluttet akkurat slik som meg, har ikke "enda" fått noen slags tilbake betaling av bonding. Lurer på om de velger vilkårlig hvem som skal betale

Uansett, de har halvert kravet, men det vil si at de vil ta den lønnen som gjenstår, trekke den fra bondingen, og må betale resten, men det vil jo si at alt må betales tilsist.
ILSTOMIN is offline  
Old 24th February 2008 | 15:27
  #27 (permalink)  
 
Joined: Nov 2007
Posts: 21
Likes: 0
From: Norway
Her skal jeg være veldig forsiktig med å komme med bastante påstander, men dette tror jeg er ulovlig.
Etter hva jeg fortsår er det ikke tillatt å ta trekk i lønn utenom når det har kommet pålegg fra namsmannen. I og med at selskapet ikke har en rettskraftig dom, tviler jeg kraftig på at de har lov til å trekke i lønnen din.
Stå på, ikka la de gjøre som de vil. Historien viser at de prøver seg og finner seg til rette med det de selv ønsker.
Historien viser også at de ikke har den nødvendige juridiske kompetansen heller...
Zenith1blu is offline  
Old 25th February 2008 | 21:35
  #28 (permalink)  
20 Anniversary
 
Joined: Sep 2003
Posts: 1,034
Likes: 1
From: 59°45'36N 10°27'59E
Etter hva jeg fortsår er det ikke tillatt å ta trekk i lønn utenom når det har kommet pålegg fra namsmannen. I og med at selskapet ikke har en rettskraftig dom, tviler jeg kraftig på at de har lov til å trekke i lønnen din.
Korrekt, og de vil aldri i verden vinne frem i retten om ting er som du sier ILSTOMIN. Lykke til videre
M609 is offline  

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



Contact Us - Archive - Advertising - Cookie Policy - Privacy Statement - Terms of Service

Copyright © 2026 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.