PPRuNe Forums

PPRuNe Forums (https://www.pprune.org/)
-   Nordic Forum (https://www.pprune.org/nordic-forum-72/)
-   -   Skattefradrag for typerating i Norge (https://www.pprune.org/nordic-forum/308601-skattefradrag-typerating-i-norge.html)

FJS 14th January 2008 20:24

Skattefradrag for typerating i Norge
 
Lurte på om det er noen av dere som har fått godkjent skattefradrag for typerating (B737 i mitt tilfelle)?

I tilfelle, hvordan gikk dere frem? Trakk dere fra og håpte på det beste, eller søkte dere på forhånd?

Er det noen som har gått gjennom prosessen som har informasjon som kan legges frem for myndighetene som viser att dette er tillatt?

Any information is appreciated!

Guttn 15th January 2008 00:01

Har hørt at de fleste får avslag, men at i enkelte kommuner får man forståelse og noen ganger godkjennelse. Så da gjelder det å bosette seg i riktig kommune eller snakke godt for seg:}

An2 15th January 2008 11:52

I Sverige fungerar det så, att om du bekostar type-ratingen själv för att kunna behålla ett jobb, då är det avdragsgillt.:ok:
Om du gör type-rating för att kunna få ett nytt jobb, är det inte avdragsgillt.:{

Det finns säkert de som lyckats med avdrag ändå, men de hör nog till undantagen.:suspect:

supercub24 15th January 2008 15:39

Hm, hørte om dette for en stund tilbake, men glemte det helt bort. Hvordan fungerer dette i praksis? Hvor mye kan man trekke fra og hvilke poster går dette på?

Litt i samme gate hørte jeg om en kar som fikk sponset SET (for Caravan) av AETAT (er vel det de kaller NAV nå). Må man være uten arbeid for å få til en slik deal? Kunne vært interessant å se om man fikk til dette.

Diper 17th January 2008 07:38

I Danmark er det også som i Sverige, kun fradragsfritt for å beholde jobben. Regner med det er det samme i Norge, men det er jo verdt et forsøk!


All times are GMT. The time now is 06:13.


Copyright © 2026 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.